top of page

Folia grzewcza

Bez nazwy-17.jpg

Ogrzewanie podłogowe elektryczne umożliwia obniżenie średnią temperaturę powietrza, bez jednoczesnego zmniejszenia komfortu cieplnego w pomieszczeniach.

Szacuje się, że to nowoczesne rozwiązanie pozwala zaoszczędzić do 20 % energii potrzebnej na zapewnienie komfortu ciepłego
w budynku. Folia grzewcza zastosowana jako elektryczne ogrzewanie podłogowe znacząco zwiększa komfort cieplny mieszkania, domu czy biura dodatkowo połączenie jej z inteligentnym sterowaniem umożliwia sterowanie ogrzewaniem
z każdego miejsca na ziemi minimalizując koszty eksploatacyjne.

Folia grzejna to praktycznie niezauważalne, aczkolwiek wyjątkowo przydatne źródło ciepła, które daje nam możliwość dowolnej aranżacji pomieszczenia, bez konieczności zmniejszania powierzchni użytkowej. Na uwagę zasługuje przede wszystkim wysoka trwałość oraz niezawodność – 30 lat gwarancji. Ogrzewanie podłogowe pod panele umożliwia instalację nawet
w przypadku mieszkań zamieszkałych.

Technologia wykonania folii grzewczych

Folia grzejna działa w oparciu o opór elektryczny węgla. Folia grzewcza na podczerwień składa się ze starannie wyselekcjonowanego węgla oraz pasty aluminiowej nanoszonych za pomocą nowoczesnej technologii (techniki drukarskiej) na folię PET. Materiał ten charakteryzuje się doskonałymi właściwościami izolacyjnymi oraz ognioodpornymi. Folia PET została zabezpieczona ze specjalną folią LAMINEX. Elektroda z taśmy miedzianej pełni rolę przewodnika prądu elektrycznego, natomiast srebrna taśma jest zabezpieczeniem przed iskrzeniem.

 

Folia grzewcza na podczerwień, bądź inaczej folia grzejna to wysokiej klasy produkt, który sprawdzi się niemal w każdym przypadku. Idealnie nadaje się, jako ogrzewanie powierzchniowe ze szczególnym uwzględnieniem ogrzewania podłogowego, sufitowego oraz ściennego. Można śmiało stwierdzić, że jakość wykonania w połączeniu z szeroką funkcjonalnością sprawia, iż jest ona niezastąpiona w swojej dziedzinie.

 

Coraz więcej ludzi zauważa, iż tradycyjne ogrzewanie konwekcyjne oparte na kaloryferach, instalacji hydraulicznej czy piecach jest nieefektywne w stosunku do technologii obecnej na rynku. Wbrew powszechnej opinii, ogrzewanie płaszczyznowe oparte na foliach grzewczych okazuje się być dużo tańsze w eksploatacji jaki i w montażu, nawet zważywszy na fakt, iż źródłem ogrzewania jest prąd.

 

To oczywiste, że jednostka energii elektrycznej kosztuje więcej od jednostki gazu – wystarczy jedynie zwrócić uwagę, że do każdego pomieszczenia należy wprowadzić tyle energii cieplnej ile z niego „ucieka”. Dlatego, żeby odczuwać komfort cieplny przy ogrzewaniu konwekcyjnym, tej energii musimy zużyć dużo więcej w zdecydowanie dłuższym odcinku czasu – chociażby ze względu na wentylację (przez którą ciepłe powietrze wydostaje się na zewnątrz).

 

Folie grzewcze emitują podczerwień, najpierw ogrzewa wszelkie obiekty w pomieszczeniu, które wtórnie ogrzewają powietrze. Innymi słowy, czas i ilość energii wprowadzonej do systemu grzewczego jest kilkakrotnie niższa, co bezpośrednio przekłada się zarówno na rachunek za prąd jak i komfort termiczny, nawet przy niższych temperaturach.

 

 

Ogrzewanie podczerwienią – technologia znana od lat

Promieniowanie podczerwone znane jest już od wielu długich lat – zwłaszcza w medycynie. Technologia ta znajduje zastosowanie w leczeniu schorzeń aparatu ruchu czy dermatologicznych. Jako że ogrzewa ona równomiernie wszystkie ciała stałe znajdujące się w pomieszczeniu, nie powodując konwencji powietrza, dzięki czemu jest przyjazna dla alergików oraz astmatyków.


Warto dodać również, że ogrzewane podczerwienią powietrze nie ulega wysuszeniu, a tym samym nie prowadzi do wysychania śluzówek nosa oraz spojówek oczu.

Ogrzewanie konwekcyjne = powietrze ciepłe oraz suche + ściany chłodne i wilgotne.

Ogrzewanie podczerwienią = nagrzaniu ulegają ściany, sufit i podłoga oraz przedmioty znajdujące się w pomieszczeniu, temperatura rozkłada się równomiernie + ściany ciepłe i suche.

Brak warunków do rozwoju pleśni.

Reasumując:

Ogrzewanie na podczerwień to klucz do sukcesu każdego nowoczesnego pomieszczenia. Wybór odpowiedniego rozwiązania oznacza: brak pleśni i grzyba, lepszy mikroklimat pomieszczenia, mniej dolegliwości chorobowych (zwłaszcza związanych z kośćmi), koniec problemów z astmą i alergią, a także realne zmniejszenie kosztów ogrzewania.

 

Elektryczne ogrzewanie podłogowe zapewniającego najwyższy komfort !

Elektryczne ogrzewanie podłogowe zapewnia nam najwyższy komfort cieplny, w porównaniu do innych systemów grzewczych jest zbliżone do idealnego dla człowieka. Optymalny rozkład temperatury w pomieszczeniach ma znaczący wpływ na ich komfort użytkowania. Rozwiązanie to wymaga zastosowania termostatu z czujnikiem podłogowym który panuje nad maksymalna temperaturą podłogi chroniąc ją przed przegrzaniem. Polecamy Państwu termoregulatory z czujnikiem podłogowym – modele elektroniczne z programatorem czasowym cechują się wysoką jakością, a zarazem niską ceną.

Elektryczne ogrzewanie podłogowe możemy układać zarówno w nowobudowanych budynkach jak i w pomieszczeniach remontowanych – przed wykonaniem posadzki. Najprostszym, a zarazem najbardziej komfortowym rozwiązaniem jest folia grzewcza – brak konieczności podnoszenia poziomu podłogi i dodatkowego obciążania stropu.

Efekt ciepłej podłogi możemy szybko i sprawnie uzyskać bez ponoszenia prawie żadnych nakładów finansowych. W tym celu wystarczy zastosować innowacyjną, elektryczna folię grzewczą. Rozwiązanie to sprawdzi się nie tylko jako elektryczne ogrzewanie podłogowe bezpośrednie, ale również akumulacyjne – wykorzystujące zdolność do magazynowania ciepła.

 

Korzyści wynikające z użytkowania ogrzewania podłogowego

Można śmiało stwierdzić, że ogrzewanie podłogowe ma znacznie więcej zalet, niż wad. Przede wszystkim jest to nieocenione rozwiązanie nie tylko w budownictwie jednorodzinnym, ale również w biurach, pomieszczeniach służbowych, mieszkaniach etc.

 

Idealny rozkład temperatury – wyższa temperatura przy stopach, niższa – przy głowie.

Dzięki temu w pomieszczeniu z ogrzewaniem podłogowym możemy obniżyć temperaturę o 2°C w

porównaniu do pomieszczeń z tradycyjnymi grzejnikami, a my nie będziemy odczuwać tej zmiany.

 

Ogrzewanie powierzchniowe niskotemperaturowe - temperatura powierzchni grzewczych nie jest

wyższa niż temperatura człowieka i jest zbliżona do temperatury powietrza, dzięki czemu nie ma

cyrkulacji powietrza, co niweluje rozprzestrzenianie się roztoczy kurzu a wytworzone przez folię

grzewczą aniony filtrują powietrze, dzięki czemu elektryczne ogrzewanie podłogowe jest systemem szczególnie polecanym alergikom.

Swoboda aranżacji wnętrz - brak grzejników na ścianach czy podłodze zapewnią większą swobodę aranżacji wnętrz, dodatkowo nasze ściany pozostaną białe przez wiele lat.

bottom of page