top of page

Smappee - urządzenie, które przekona, że warto kupić instalację fotowoltaiczną, Do nabycia w Stowarz


Co zrobić, by rachunki za prąd były niższe o nawet 30 proc.? Wbrew pozorom, rozwiązaniem wcale nie jest drastyczne obniżenie zużycia energii, np. przez zastąpienie lamp świeczkami, czy zupełne wyłączenie ogrzewania elektrycznego. Oszczędności można poszukać, identyfikując sprzęty, które pochłaniają najwięcej energii w domu lub firmie. Pomoże w tym, nagradzany na całym świecie, licznik kosztów energii – Smappee, i to bez zmieniania instalacji elektrycznej.

Prąd pod kontrolą, czyli sprawdź, co „nabija” licznik prądu

Trudno jest jednak podjąć odpowiednie decyzje, gdy nie wiemy, w czym tkwi problem. Rozwiązaniem jest belgijski miernik energii Smappee – urządzenie proste w montażu i jednocześnie niezwykle funkcjonalne.

Czym jest Smappee? To nowoczesny licznik kosztów energii. Niewielkie i dość niedrogie urządzenie wystarczy zamontować do głównego przewodu zasilającego – bez modyfikacji obecnej instalacji i w pełni bezpiecznie. I… to właściwie tyle. Teraz wystarczy tylko pobrać mobilną, w pełni darmową aplikację (dostępną na smartfony z Androidem) lub zalogować się na stronę www połączoną ze Smappee i obserwować.

– Smappee wystarczy zamontować za licznikiem energii elektrycznej, bez żadnych przeróbek i zainstalować darmową aplikację mobilną na telefonie, by mieć zużycie prądu pod pełną kontrolą – mówi Maciej Borowiak, współwłaściciel firmy Brewa, oficjalnego dystrybutora Smappee w Polsce. – Urządzenie pasuje do układów jedno i trójfazowych, a jego podpięcie jest proste i nie wymaga przeróbek w sieci – podkreśla.

A jak działa? Mówiąc najprościej, Smappee:

  • od chwili uruchomienia pokazuje w czasie rzeczywistym bieżące zużycie prądu oraz jego koszty – zarówno dziennie, jak i miesięczne czy roczne.

  • miernik po ok. 30 dniach zidentyfikuje i wypunktuje listę praktycznie wszystkich urządzeń, które są podpięte do sieci, jednocześnie wskazując jak wiele zużywają energii i jakie generują koszty. Dzięki temu możemy wiele zaoszczędzić, poprzez świadome podjęcie decyzji, np. o wymianie starej, energochłonnej lodówki na nową - oszczędniejszą.

  • dostarcza pełnych statystyk zużycia – pokazując wyraźnie koszt pracy każdego z urządzeń, z podziałem na dni, godziny czy miesiące.

Smappee + instalacja PV = maksimum oszczędności

– Smappee dostępny jest również w wersji, która integruje się z każdą instalacją fotowoltaiczną. Dzięki temu, po pierwsze znamy dokładne zapotrzebowanie na prąd i jego aktualną produkcję z paneli, po drugie wiemy ile energii zużytej w gospodarstwie domowym bądź firmie zostało wytworzone przez przydomową elektrownię słoneczną, a ile dokupiliśmy z sieci – dodaje Borowiak.

Dodatkowo potencjalny inwestor może się przekonać, jak dużo prądu zużywa w czasie dnia i ile mógłby zaoszczędzić, gdyby zamontował panele fotowoltaiczne. Co więcej, dzięki takiemu wstępnemu audytowi dokładnie dobierze instalację, tak by zmaksymalizować wykorzystanie darmowej energii słonecznej.

Inteligentny dom w zasięgu ręki

Smappee dzięki dołączonej do zestawu wtyczce Comfort Plug™ pozwala na zdalne zarządzanie urządzeniami. Możemy włączać urządzenia z poziomu telefonu, lub też możemy je w odpowiedni sposób zaprogramować, np. włączać o określonych porach, gdy przekroczone zostanie określone zużycie prądu. Ciekawą funkcjonalnością jest ustawienie, by urządzenia włączały się np. po wschodzie słońca, co po podłączeniu do boilera pozwoli na maksymalne wykorzystanie instalacji fotowoltaicznej.

Do nabycia, wkrótce w Stowarzyszeniu.


Wyróżnione posty

Ostatnie posty

bottom of page