top of page

Fotowoltaika

AdobeStock_444755029.jpeg

Korzyści wynikające z eksploatacji paneli fotowoltaicznych

 

Moduł fotowoltaiczny jest to urządzenie służące do przemiany światła słonecznego bezpośrednio na energię elektryczną. Moduł fotowoltaiczny składa się z pasemek zlutowanych ze sobą ogniw krzemowych, które są zalaminowane, pokryte szybą i oprawione w aluminiowe ramy.

 

Stosowane przez nas moduły fotowoltaiczne posiadają certyfikaty europejskie oraz spełniają polskie normy - klasa A, moc 260 - 310 Wp. Mogą być dowolnie łączone w celu uzyskania żądanych parametrów.

 

Głównym surowcem do produkcji ogniw fotowoltaicznych jest krzem krystaliczny.

DOTACJA KOCIOŁ BEZ RUSZTU DODATKOWEGO – Klimosz DUOPELET to polecany model kotła na dotację! - Kocioł ni posiada rusztu dodatkowego, a tym samym spełnia wymogi lokalnych oraz krajowych programów ograniczania niskiej emisji.

 

 

Klimosz DUOPELET posiada uniwersalną i przemyślaną konstrukcję – umożliwia zmianę strony palnika/zasobnika, dzięki czemu można go umiejscowić i dostosować do każdego rodzaju kotłowni.

 

 

Klimosz DUOPELET to niezawodność i bezpieczeństwo. Kociał posiada m.in. wytrzymałą zapalarkę, odporną na przepalenia dzięki wykonaniu ze spacjalnego stopu metali, dużo bardziej wytrzymałą w stosunku do ceramicznych odpowiedników poprzedniej generacji. Kocioł posiada szereg zabezpieczeń: rurę podajnika typu SPIRO ze specjalnego topliwego materiału, która stanowi niezawodne zabezpieczenie przed cofnięciem się ognia nawet w przypadku braku prądu, drugie zabezpieczenie to czujnik temperatury wewnątrz rury podajnika palnika, który w przypadku wykrycia nadmiernej temperatury wypycha pelet uniemożliwiając przedostanie się żaru dalej do zasobnika.

 

 

Bezpłatna wstępna regulacja kotła, to forma wsparcia, jakie firma Klimosz praktykuje względem nowych użytkowników swoich urządzeń grzewczych. W ramach programu, autoryzowany instalator lub serwisant Klimosz przeprowadza użytkownikowi króki instruktaż obsługi i konserwacji kotła, gwarantujący poprawne i niezawodne działania kotła przez wiele lat.

 

 

 

Palnik peletowy Klimosz – Został stworzony w oparciu o wieloletnie doświadczenie inżynierów firmy Klimosz specjalnie do maksymalnie wydajnego spalania peletu – uzyskując komfort użytkowania porównywalny do kotłów gazowych. Innowacyjny palnik peletowy cechuje się bardzo wysoką sprawnością sięgającą 99%. Posiada podwójny, automatyczny system czyszczenia w standardzie (przedmuchowy oraz mechaniczny – z ruchomym rusztem palnika). Palnik posiada funkcję automatycznego rozpalania, wygaszania oraz wznawiania pracy – zupełnie jak w kotle gazowym – przez co nie zużywa ani grama paliwa, gdy nie otrzymuje sygnału ze sterownika, aby grzać – co przynosi dodatkowe oszczędności w postaci mniejszego zużycia peletu.

bottom of page