IMAG1896
IMAG1896

IMAG1776
IMAG1776

Oszczędzaj instalując OZE, bez inwestycji, 30 lat korzyści. Sprawdź sam!!!

IMAG1762
IMAG1762

Oszczędzaj instalując OZE, bez inwestycji, 30 lat korzyści. Sprawdź sam!!!

IMAG1896
IMAG1896

Korzyści wynikające z eksploatacji paneli fotowoltaicznych.

 

Moduł fotowoltaiczny jest to urządzenie służące do przemiany światła słonecznego bezpośrednio na energię elektryczną.  Moduł fotowoltaiczny składa się z pasemek zlutowanych ze sobą ogniw krzemowych, które są zalaminowane, pokryte szybą i oprawione w aluminiowe ramy.

Stosowane przez nas moduły fotowoltaiczne posiadają certyfikaty europejskie, oraz spełniają polskie normy, klasa A, moc 260 - 310 Wp i mogą być dowolnie łączone w celu uzyskania żądanych parametrów.

 

Głównym surowcem do produkcji ogniw fotowoltaicznych jest krzem krystaliczny.

Zasada działania ogniwa fotowoltaicznego.

 

Czym są fotoogniwa? 
Fotoogniwa, moduły fotowoltaiczne, panele PV - każda z tych nazw określa baterie słoneczne do produkcji prądu. W odróżnieniu od kolektorów słonecznych, moduły fotowoltaiczne nie służą do ogrzewania wody, lecz produkują energię elektryczną, zamieniając promieniowanie słoneczne, (fotony) na energię. 

 

Jak powstały panele fotowoltaiczne?
Codziennie na powierzchnie ziemi docierają olbrzymie ilości energii, której do niedawna nie potrafiliśmy w umiejętny sposób wykorzystać.

Nowe możliwości w zakresie pozyskiwania energii elektrycznej ze słońca otworzyła dziedzina fizyki zwana fotowoltaiką. Wieloletnie badania w tej dziedzinie przyczyniły się do stworzenia urządzeń przetwarzających energię słoneczną w energię elektryczną, Fotoogniwa. Dotychczas, fotoogniwa znajdowały zastosowanie w satelitach kosmicznych, lecz prace naukowców pozwoliły nam wprowadzić baterie słoneczne do życia codziennego, jako odnawialne źródło energii.

Swoje zastosowanie znajdują dzisiaj w budownictwie, jako źródło zasilania na jachtach, wozach kempingowych, sygnalizacji świetlnych, znaków drogowych czy nadajników telekomunikacyjnych. Niezależnie od korzyści energetycznych czy ekologicznych, otrzymuje się zawsze ciekawe efekty architektoniczne. 

 

Jak działają fotoogniwa?
Budowa fotoogniw jest bardzo prosta. Opiera się, bowiem na płytkach, zwanych ogniwami wytworzonych z krzemu z domieszką bromu, napylonych fosforem. Ogniwa o wymiarach ok.15x15 cm łączy się ze sobą, a następnie zamyka w aluminiowej ramie pokrywając od przodu hartowanym szkłem. Tak wyprodukowany moduł fotowoltaiczny, zamontowany odpowiednio na dachu lub fasadzie budynku potrafi produkować energię elektryczną przez długie lata. W modułach nie występują żadne ruchome elementy, żadne materiały eksploatacyjne nie są pochłaniane, jak również żadne zanieczyszczenia nie są emitowane.

 

Moduły nie wymagają żadnej konserwacji, a przy tym są idealnie ciche. Żywotność fotoogniw projektowana jest przez producentów na nie mniej niż 30 lat, natomiast gwarancja producenta na moc wyjściową uzyskiwaną z fotoogniw to najczęściej 25lat! Sam proces wytwarzania energii elektrycznej z takiego modułu fotowoltaicznego również nie jest skomplikowany. Światło, które dociera do ziemi składa się z cząstek nazywanych fotonami. W momencie, gdy światło trafia na powierzchnię baterii słonecznej fotony wnikają w strukturę krystaliczną krzemu.

 

Atomy krzemu natomiast rozbijają padające na nie promienie słoneczne na ładunki elektryczne, które z kolei zaczynają tworzyć zamknięty obieg w baterii słonecznej. Uzyskany w ten sposób prąd wyprowadza się z Modułu dwoma kablami (jeden to +, drugi -). Moduły można łączyć ze sobą w różnych ilościach uzyskując w ten sposób systemy fotowoltaiczne o różnej mocy produkcyjnej.

Urządzenia fotowoltaiczne charakteryzuje trwałość, prostota konstrukcji oraz obsługi. Pozwala to na zastosowanie ogniw w każdych warunkach, np. na nieużytkach rolnych, terenach po industrialnych, jak również można urządzenia zintegrować z obiektami architektonicznymi (np. dachy, elewacje budynków).

Panele fotowoltaiczne są bezpieczne dla środowiska, nie emitują hałasu oraz zanieczyszczeń. Nowe podejście rewolucyjnie zmienia sytuację na rynku energii odnawialnej. Został wprowadzony system opustów co sprawiło wzrost zainteresowania odnawialnymi źródłami energii. Poprawka wprowadza obowiązek odbioru nadwyżek energii od wytwórcy z mikro-instalacji, i rocznym bilansowaniu nadwyżek, niewykorzystane jednostki kWh przechodzą do wykorzystania w pierwszej kolejności, w następnym okresie, (roku) rozliczeniowym, i tak przez następnych 15 lat od zainstalowania, lub do 2035 roku. 

 

Wykorzystując dotacje w programie "Błękitna Atmosfera", możesz mieć instalację Fotowoltaiczną bez konieczności inwestowania dużej gotówki. Wystarczy kwota 130 zł / m-c, przy obecnych kosztach energii na poziomie 150 zł/ m-c, by cieszyć się darmową energią ze słońca.

Rozważ montaż instalacji w systemie Abonamentowym lub z Dotacją z programu WFOŚIGW "Czyste Powietrze", dlatego jest to najlepsza oferta na rynku z gwarancją 100% Satysfakcji.

Przyjmujemy zamówienia zarówno od osób prywatnych (Prosumentów) jak i od firm, bez limitu wielkości instalacji.

Informacja o dostępności zestawów pod nr tel: 510 682 007 pn - pt. 9.00 - 19.00